בדידות

בדידות
אתה מלך העולם שלך. אבל למלך בלי מלכה קוראים נרקיס והוא חי בביצה.

אתה בטח זוכר את מי שהייתה הפעם הראשונה שלך, למרות שזה היה מזמן. היום כבר כל כמה ימים אתה מוצא לך מישהי אחרת להתעורר איתה, אבל אין לך מושג מה השם של ההיא מלפני יומיים. טוב לך לבד. טוב לך כל כך עד שאתה משכנע את עצמך שזוגיות זה לא בשבילך, ושכולם מסביבך משועממים ורק אתה עושה חיים. כשאתה יושב על הבר עדיין עושות לך עיניים מדי פעם ומחייכות. חיוכים של אנשים יפים נותנים לך להרגיש חזק. רק שתדע שאנשים יפים זה ביטוי שהומצא בתל אביב, כי כל בן אדם הוא יפה כשאתה בוחר להתבונן בו. אפרופו להתבונן, היא יודעת שאתמול הבטת בראי וככה סתם בלי סיבה, זלגה לך דמעה. מי זאת היא? תביט ימינה – היא. זאת שאתה לא רואה. זאת שאתה לא שומע. זאת שנעלמת לך. אתה כל כך עסוק בלהאשים אותה. להאשים אותה שקל לך. אבל אם כל כך קל לך, אז איך זה שכל כך קשה לך להפסיק? אתה מכור אחי. אתה מכור ללהיות לבד. הלבד הזה הוא הסם שלך במקום להתמודד. להתמודד עם מה? תביט שמאלה – איתה. זאת שאתה מאשים אותה שמאז הפעם הראשונה שלך ועד היום לא הבנת שהאגו שלך הוא גם נקודת התורפה שלך. שמאז האהבה האחרונה שלך אתה לא מתמודד עם הפחדים שלך. חיזקת את האגו כל כך, עד שהוא סתם לך את כל הרגשות. אתה לא מרגיש כאב, אבל אתה גם לא מסוגל להרגיש אהבה. אני מסכים שקשה למצוא אהבה בעיר שסטטיסטית אתה כנראה מכיר עוד מישהו ששכב עם זאת שאתה כל כך רוצה לאהוב. אבל גם הוא אידיוט ואתה כנראה לא כל כך רוצה. כי אם היית רוצה היית עוצר להתבונן בה. כולם עושים טעויות, לפחות היא מודה בהן. חוץ מזה אני לא מאמין בהכללות. אם תשנה סגנון חיים, אתה תראה שפתאום יצוצו אנשים שלא הבחנת בהם קודם.

מחר אתה חוגג יום הולדת. אין לך מושג למה הזמנת כל כך הרבה אנשים. שוב אתה רוצה להראות לעצמך שאתה עדיין רלוונטי. הרי לא יתכן שכולם שם חברים שלך. אני מבטיח לך שבמקרה הטוב – אתה תגמור שיכור בלי שמץ של מושג איפה היית. במקרה הרע – אתה תזכור הכול. לא יבוא לך לשתות. אתה רק תרצה להיעלם. החברים הטובים שלך יתנו את המפתחות לבנות הזוג שלהם כי הם שיכורים מדי לנהוג. ואתה תחזור לבד במונית. לדירה שלך. לשקט שלך. ללבד שלך. תדליק ג’וינט של בדידות ותירגע. אתה מלך העולם שלך. אבל למלך בלי מלכה קוראים נרקיס והוא חי בביצה. וכמו כל מי שגר בביצה, גם אתה מתעלם מהסירחון. אין לך כבר כוח לאף אחת. אז עכשיו, אתה תפתח את הרוכסן ותחזיק ביד את החיבור של הגוף עם הנפש שלך. איבר כזה קטן חזק מכול מי שאתה. תגמור ותירדם. עכשיו תקווה שהבדידות לא תהרוג אותך בלילה.

אני מקווה שהבנת, פשוט הסנפת קצת יותר מדי מהלבד.

2 תגובות על “בדידות

תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

  1. אין לי מילים לתאר כמה יפה ואמיתי כל מה שכתוב כאן. פשוט מדהים, סתם עברתי פה ברפרוף ולא הצלחתי להפסיק לקרוא ! פשוט יפה ונכון.